#
#
     
     
::: Меню :::
- Головна - Пропозиція до співробітництва - Історія - Структура - Дослідне господарство - Тендери - Основні відомості - Фінансова звітність
Науково-дослідна робота
- Відділ селекції - Відділ технології - Лабораторія насінництва - Лабораторія захисту рослин - Лабораторія агромеліоративного моніторингу - Сектор маркетингових досліджень, інтелектуальної власності та економічного аналізу - Наукове співробітництво - Наукова бібліотека - Нагороди - Фотогалерея - Вакансії - Контакти - Зворотній зв'язок
тень

::: Чи знаєте Ви що ...

ООН 2004-й рік оголосила Міжнародним роком Рису

інститут рису НААН

     Інститут рису Національної академії аграрних наук України (НААН) - єдина в Україні, спеціалізована на культурі рису, провідна науково-дослідна установа.

     В даний час Інститут рису НААН є науково-консультаційним координуючим центром з вирощування рису в Україні, забезпечення рисосійних господарств високоякісним насінням, надання методичної допомоги з впровадження нових технологій вирощування рису для одержання високих врожаїв.

     До структури Інституту рису входять два відділи: відділ селекції та відділ технології; три лабораторії: лабораторія насінництва, лабораторія агромеліоративного моніторингу та якості сільськогосподарської продукції, лабораторія захисту рослин та сектор маркетингових досліджень, інтелектуальної власності та економічного аналізу.

      Сфера наукового обслуговування – рисосійні господарства України загальною площею рисових зрошувальних систем біля 62 тисяч гектарів, в тому числі в Херсонській області – 17 тис.га, в Одеській області – 13 тис.га, в АР Крим – 32 тисячі гектарів.

     До складу Інституту рису входить Державне підприємство «Дослідне господарство Інституту рису НААН» на правах юридичної особи, сфера діяльності якого - виробництво та реалізація насіннєвого матеріалу рисосійним господарствам.

Основні напрями діяльності Інституту рису НААН:

інститут рису НААН
 • створення нових сортів рису, пристосованих до умов вирощування в Україні
 • ведення первинного насінництва рису
 • виробництво елітного посівного матеріалу і забезпечення ним рисосійних господарств країни
 • розробка і вдосконалення високопродуктивних технологій і окремих технологічних процесів вирощування рису
 • розробка та впровадження систем захисту посівів від шкідливих організмів
 • розробка та впровадження систем живлення, заходів з підвищення родючості ґрунтів рисових систем, підвищення екологічної безпеки
 • підбір супутніх культур для рисових сівозмін та розробка технологій їх вирощування
 • удосконалення організаційних і економічних питань вирощування рису
 • удосконалення експлуатації та реконструкції рисових зрошувальних систем
 • надання науково-методичної допомоги рисосійним господарствам в одержанні високих врожаїв рису
 • виробництво і реалізація зерна рису-сирцю і рисової крупи
 • впровадження і пропаганда досягнень науки і передового досвіду з рисівництва
 • розробка технологій вирощування круп’яних культур (гречка, просо, сорго) в рисових сівозмінах
 • розробка методів оцінки показників якості зерна та крупи круп’яних культур.
система маковського

     Вченими Інституту створено і передано на державне сортовипробування понад 36 нових сортів рису, сорт гречки та сорт пшениці озимої, з яких 14 сортів рису, 1 сорт гречки та 1 сорт пшениці озимої в різні роки занесені до Державного реєстру сортів рослин України. Два сорти рису проходять Державне сортовипробування.

     Отримано понад 20 патентів і авторських свідоцтв на винаходи. Опубліковано понад 850 наукових праць.

     В Інституті розроблена і відзначена премією УААН закрита рисова зрошувальна система В.Й. Маковського із замкненим циклом водообігу і повторним використанням дренажно-скидних вод, введено в дію її дослідний зразок на площі 450 га.

     Розроблена технологія вирощування рису із врахуванням вимог охорони навколишнього середовища для господарств України, яка забезпечує одержання врожаю рису на рівні 65-70 ц/га і вище.

інститут рису НААН

     Реорганізована і вдосконалена система насінництва рису, яка дозволяє повністю задовольнити потреби рисосійних господарств України високоякісним насінням.

      В Інституті рису розроблена та впроваджується у виробництво програма переходу від використання традиційних джерел енергії (природний газ) до нетрадиційних, з використанням побічної продукції рисівництва.

     Інститут рису НААН та ДП ДГ «Інституту рису НААН» займається виробництвом та реалізацією насіння рису різних репродукцій, також рису-сирцю, рисової крупи, січки та мучки, рисової соломи та лузги.


   Русский (РФ)  Рус    English (UK)  Eng

::: Культура – РИС

- Історія рисівництва - Рис в Україні - Екологічні аспекти - Бібліографія - Цікаво про рис - Рис на столі - Рецепти приготування

::: Новини

[12.04.2016]
EPIC INTERNATIONAL WORKSHOP on Modern Technologies of Rice Growing, Global Food and Environmental Safety
[25.08.2015]
«Новітні наукові розробки в галузі рисівництва та краплинного зрошення»
[28.01.2015]
РІЧНИЙ ПЛАН ЗАКУПІВЕЛЬ на 2015 рік Інституту рису Національної академії аграрних наук України
  всі новини
тень

::: Iнформацiя

- Новини - Фотогалерея

Логотип Интеграція

Rambler's Top100

Все права защищены: Институт Риса УААН
Created by Info-Region, LTD